У музеї з нагоди Дня святого Миколая відбулося посвячення в козаки учнів шкіл міста Києва. Організаторами заходу виступили Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка та Міжнародна асоціація «Козацтво».

Київські школярі урочисто прийняли козацьку присягу і духовне освячення, урочисто пообіцяли виконувати кодекс лицарської честі українського козацтва. Серед положень кодексу: непохитна вірність ідеям, принципам народної моралі, національним і загальнолюдським цінностям; відстоювання свободи і волі особистості, народу, держави, соборності українських земель, єдності усіх українців; готовність проявляти принциповість і непримиренність до зла, аморальності і наступальність у боротьбі з ними; захист і реалізація свого права бути господарем на рідній землі, володарем національних багатств; героїзм, подвижництво у творчій праці і в бою в ім’я свободи і незалежності України; готовність боротися за волю, честь і славу України.

«Сьогодні Ви дали свою першу клятву перед Богом і людьми. Відтепер Ви повинні бути в усьому першими, служити прикладом своїм друзям», - наголосив Почесний Верховний отаман Міжнародної асоціації «Козацтво» Михайло Конечний.

«Шановні козаки! Ви стали повноцінним представниками дорослого козацького стану. Сьогодні наші побратими-козаки боронять рідну українську землю від ворога. Будьте гідними своїх старших товаришів», - зазначив Генеральний бунчужний Міжнародної асоціації «Козацтво» Микола Оцун.

Після урочистостей ансамбль «Криниця» Етнографічного хору «Гомін» ім. Леопольда Ященка виконав новорічно-різдвяні та козацькі пісні, а юні козаки отримали солодкі подарунки.
На закінчення свята до всіх його учасників звернувся відповідальний секретар ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Микола Нестерчук, який закликав берегти українську землю, рідні звичаї та свята, шанувати українську мову. Також пан Микола від ВУТ «Просвіта» подарував книжки та компакт-диски учасникам ансамблю «Криниця». А ми поросили поділитися враженнями від свята заступника Верховного отаман Міжнародної асоціації «Козацтво» Олександра Бублика.

«Дітей схвилювало сьогоднішнє свято, на їхніх очах були сльози. Впевнений, що багато з присутніх запам’ятають цей день на все своє життя. Такі заходи допомагають формувати патріотів української держави», - підкреслив пан Олександр.

 

Джерело: http://cultua.media/kozacka-zvitjaga-vd-svjatogo-mikolaja