11 березня 2023 року

Друзі, сьогодні (11 березня 2023 р.) виповнюється 30 років від дня юридичного заснування Музею гетьманства!

Ці роки для музею, як і для молодої держави України, були роками становлення та розвитку. Було багато зроблено, зібрано, опрацьовано, організовано, проведено та все це вклалося в єдиний

результат - музей української державності є.

В березневі дні ми з вдячністю згадуємо всіх хто, сприяв становленню музею: науковців, колег-музейників, митців, відвідувачів, міську владу, друзів та критиків.

Дякуємо вам за цікавість до музею, до історії України!

Це надихає і спонукає віддано працювати для збереження пам'яті про минуле нашого народу!

Ми приймаємо вітання та будемо раді бачити кожного в Музеї на виставці присвяченій річниці, з 15 березня.

Пам'ятаючи, що наша робота можливо завдяки Захисникам, закликаємо підтримувати їх та допомагати. Ви можете привітати музей через Волонтерський центр Ua.Help , з яким музей мав проєкти для підтримки 43ї Окремої Артилерійської Бригади імені гетьмана Тараса Трясила

Привітати музей з річницею до нас прийшли дорогі гості: Івшина Лариса , головний редактор газети "День" та Тетяна Осташко к.і.н., пров. науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

Спілкування було приємним та цікавим.

Згадуючи про зустрічі в музею під час важливих заходів в минулі роки, аналізуючи їх вплив на сьогодення, обговорюючи історичні процеси української державності шановні гості відзначили важливість діяльності Музею гетьманства та побажали цікавих виставкових проєктів, які неодмінно підтримають і відвідають.

Звісно, що не обійшлося і без подарунків.

Лариса Олексіївна подарувала вишукану книгу «AVE. До 100- ліття Гетьманату Павла Скоропадського», а Тетяна Сергіївна - науково-документальне видання «Український патріот з династії Габсбургів».

В обох книгах є такі важливі слова, що відгукуються сьогодні в душі кожного. До прикладу, в "AVE..." наводиться уривок з "Листів до братів-хліборобів" В. Липинського: "Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути..."

У книзі "Український патріот з династії Габсбургів" є рядки з вірша "До Збруї" Василя Вишиваного, який начеб-то сьогодні нас закликає:

"До збруї! До збруї стрільці!

І рідну країну спасайте!

Повстаньте як вірні козацькі сини,

Героями в хату вертайте!"

 

Ми надзвичайно вдячні за вітання, дарунки та підтримку нашим чарівним гостям!