Перші козацькі читання пам'яті Володимира Кривошеї.

Володимир Володимирович Кривошея – доктор історичних наук, відомий науковець, дослідник генеалогії козацької старшини, великий друг Музею гетьманства. Багато років свого життя присвятив дослідженню елітарних верств суспільства часів Гетьманщини. Головним завданням своїх досліджень Володимир Кривошея бачив у широкому вивченні провідних козацьких родин гетьманщини, вивчав головні шляхи формування козацької старшини, систематизував і доповнював наші знання про родоводи українських гетьманів та основних козацько-старшинських родин Гетьманщини. На жаль, 30 квітня 2015 р. його не стало. Це величезна втрата як для наукового загалу, так і для звичайних громадян, що цікавляться власними родоводами. Будучи активним дослідником В.Кривошея ініціював та провів багато наукових конференцій в різних куточках України. Залишивши велику кількість учнів, друзів, прихильників Володимир Володимирович продовжує жити в нашій пам'яті, серцях, а його праці й далі допомагають розкривати нові сторінки історії персонально-урядової верхівки Гетьманщини. Тому продовжуючи традицію започатковану Володимиром Володимировичем представляти результати своїх досліджень у Музеї гетьманства на засіданні «Гетьманської вітальні», було вирішено започаткувати проведення щороку в червні (до його дня народження) всеукраїнську науково-практичну конференцію «Кривошеїні читання». Напрямки роботи конференції були визначені наступні: українська державність у XVII – XVIII ст.: суспільно-політичні та станові трансформації, духовне та культурне життя; персоніфікація історії козацтва XVII – XVIII ст.; козацька Україна в історії Європи та Азії; біографічні та генеалогічні студії.

2 березня 2017 року о 16:00 у Музеї гетьманства відбулася презентація видання "Короткі українські регіональні літописи", упорядкованого і перекладеного ( сучасною українською мовою) Валерієм Шевчуком - відомим письменником, істориком, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка. Видання побачило світ завдяки видавництву "Кліо" і його незмінному директору Вірі Йосипівні Соловйовій.
Розповідь Валерія Олександровича Шевчука про те, як творилося це унікальне видання, можна почути по програмі радіо "Голос Києва" автор - Валентина Давиденко), яка вийшла в ефір 5 березня 2017 року. о 18:30.

23 грудня 2016 р. у Музеї відбулася науково-практична конференція "Україна між Польщею та Росією", приурочена до 330-ї річниці Вічного миру (1686) і 350-ї річниці Андрусівського перемир"я (1667).

Матеріали конференції

З 28 січня до 16 лютого 2017 року в музеї Експонується виставка кераміки гуртківців дитячого оздоровчо-екологічного центру Оболонського р-ну м. Києва "Козацький шлях"

З 12 по 31 січня 2017 року в музеї експонується виставка живопису Миколи Закусила "Земля древлян"

До 20 січня 2017 року в музеї експонується виставка новорічного декору чудових майстринь Оксани Ягодки та Світлани Вавілової "Різдвяна Україна"