"Гілея" (спецвипуск пам'яті Володимира Кривошеї 2017р.)
 

PDF (5.2 Мб)

Матеріали науково-практичної конференції
23 грудня 2016 р. у Музеї відбулася науково-практична конференція "Україна між Польщею та Росією", приурочена до 330-ї річниці Вічного миру (1686) і 350-ї річниці Андрусівського перемир"я (1667).

PDF (4 Мб)

Ярослав Семотюк "Українські військові нагороди"
 

PDF (11 Мб)

Павло Скоропадський - Спогади. Кінець 1917 – грудень 1918
 

PDF (214 Мб)

Мицик Ю.А., Плохій С.М., Стороженко І.С. "Як козаки воювали", з серії «Давно се діялось колись», 1990р.

В бібліотеці Музею гетьманства є багато цікавих раритетних видань. До них можна віднести і книгу Мицика Ю.А., Плохія С.М., Стороженка І.С. «Як козаки воювали», з серії «Давно се діялось колись» видану в 1990 р. Цей науково-ілюстрований нарис розповідає про життя, побут та військові походи козаків. На жаль, на сьогодні її придбати майже не можливо. Тому Музей гетьманства з дозволу професора Мицика Ю.А. розміщує сканований варіант книги в себе на сайті.


PDF (76 Мб)

Іван Крип'якевич "Історія Козаччини" (1934 р.)
 

PDF (8.5 Мб)

Т. Чухліб "Козаки і Монархи"

Міжнародні відносини ранньомодерної Української держави 1648–1721 рр.
3-тє видання, виправлене і доповнене

У книзі на основі багатого джерельного матеріалу із залученням досягнень вітчизняної та зарубіжної історичної науки розкривається міжнародно‑політичний статус Української козацької держави у другій половині XVII – на початку XVIII ст. Через призму відносин гетьманських урядів з володарями Речі Посполитої, Московської держави, Османської та Австрійської імперій, Кримського ханства, Шведського королівства, Трансільванського і Молдавського князівств та інших країн висвітлюються головні напрями тогочасної вітчизняної зовнішньої політики.

Видання розраховане на дипломатів, науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України та її міжнародних відносин.


PDF (4.5 Мб)

Кривошея В.В. "Козацька еліта гетьманщини"
 

PDF (1.2 Мб)

Кривошея В.В. "Шляхта як союзник козацтва на початковому етапі національної революції середини XVII ст."
 

ZIP (0.07 Мб)