Людмила Бевз 02.07.2021

 

Яке значення для вас мають старі фото у сімейних альбомах?

Можливо як і для родини гетьмана Павла Скоропадського це не лише пам'ять, але і зв'язок з близьким людьми та рідними місцями. Маючи глибокі генеалогічні зв'язки, велику родину, що була розділена революційними подіями та еміграцію по різних країнах, Скоропадські знайшли вихід зустрічатися з родичами через світлини.

Велика сім'я Скоропадських завжди цінувала та підтримувала родинні зв'язки з своїми близькими і далекими родичами. Зокрема це стосується і Олсуфьєвих, адже ця фамілія багаторазово переплітається в сімейній історії Павла Скоропадського. Його бабуся по матері – Дар'я Олександрівна Миклашевська, уроджена Олсуфьєва. Рідна тітка майбутнього гетьмана, Олександра Андріївна одружилася з графом Олексієм Васильовичем Олсуфьєвим, відповідно і два кузени, з якими Павло Петрович в дитинстві провів багато часу в маєтку діда, Андрій та Василь - Олсуфьєви. Серед давніх світлин родини Скоропадських зберігаються фото дітей Василя Олексійовича Олсуфьєва з його дружиною Ольгою Павлівною (уродженою Шуваловою), гарні світлини їхніх дорослих доньок – Марулі (як лагідно називали в родині Марію Василівну Олсуфьєву) та Асі (Олександри Василівни).

Можливо саме світлини рідної тітки - маминої сестри, і занурювали Павла Петровича у спогади про дитинство, коли він малим хлопчиною грався з двоюрідніми братами у запустілих, напівзруйнованих приміщеннях дідового заводу у Волокитино.

Отже, збережені фото є свідченнями родинності та теплих людських взаємин між поколіннями. Давайте будемо берегти такі фото!

 

Олександра Андріївна Олсуф'єва (уроджена Миклашевська) з правнучкою.

 

 Олександра Андріївна Олсуф'єва (уроджена Миклашевська) з правнучкою.

Єлизавета Павлівна Скоропадська з родичами Олсуф'євими.

 

Дмитро Адамович Олсуф'єв гостює в гетьманській родині у Ванзеє.

 

Ольга Павлівна Олсуф'єва (уроджена Шувалова) з дітьми.

 

Маруля Олсуф'єва.

 

Ася Олсуф'єва.