Філателістична виставка Олександра Яременка
6 лютого - 1 квітня 2019 року

 

         Киянин Олександр Яременко - кандидат технічних наук заслужений філателіст Спілки філателістів України з 1991 р. – захоплюється філателією понад 45 років і є автором чотирьох тематичних експонатів, які здобули позолочені, великі срібні та срібні медалі більш ніж 30 філателістичних вернісажах в Україні та Європі. Історія його захоплення розпочалося 1973 р. ще під час навчання в аспірантурі Інституту кібернетики АН УРСР. На початку 80-х років два його захоплення - філателія та література – природньо злилися в одне бажання: відтворити сторінки історії української літератури засобами філателії.

     Вперше доробок О. Яременко «Сторінки історії української літератури» експонувався 1984 р. на VІІІ Київській обласній філателістичній виставці і здобув бронзову медаль. Варто наголосити, що це був єдиний експонат, коментований українською мовою Наступним був вернісаж в Українському будинку літераторів (Київ, 1985), де колекцію оглянув тодішній голова Спілки Павло Загребельний. У листі від 22.01.85 р. він написав: «Шанобливий Олександре Григоровичу! Я не тільки оглянув Вашу виставку, але й захоплювався Вашою талановитістю, високим Вашим мистецтвом і Вашим благородством! Ви робите велику патріотичну справу, спасибі Вам за це і уклін доземний!... Нових Вам висот! П. Загребельний».

 

Персональна виставка Венери Сабірової
3 - 23 лютого 2019 року

Виставка живопису Наталії Фурсіної і Світлани Леонтьєвої
19 січня - 15 лютого 2019 року

Виставка ікон Олександра Охапкіна
10 - 18 січня 2019 року

10 грудня 2018 року - 3 січня 2019 року

28 листопада 2018 року - 3 січня 2019 року

Виставка живопису Івана Черниша та творів декоративно-прикладного мистецтва Наталії Дмитренко. 19 листопада – 6 грудня 2018 року.

Виставка експонується з 4 по 23 листопада 2018 року.

 

В Музеї гетьманства з 11 по 30 жовтня 2018 року експонувалась виставка  «Наша пам'ять – наша доля»  скульптора Георгія Стрітенка (м. Канів).

Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця" спільно з Музеєм гетьманства (м.Київ) експонують виставку «РЕКВІЄМ»

Нищівне розорення Батурина московськими військами на чолі з О.Меншиковим є однією з найтрагічніших сторінок в історії нашої держави.

Весь час свого гетьманування Іван Мазепа прагнув до волі, мріяв позбутися принизливого рабського статусу. Його невгамовна енергія, волелюбство, кликали до дій, він згуртував навколо себе людей таких же поглядів. І коли вихор Північної війни (1700-1721 рр.) почав вкривати своїм чорним крилом українські землі, Мазепа приймає рішення скористатись ситуацією на користь України. Він заключив угоду зі шведським королем Карлом XII, який виступав гарантом незалежності України. 24 жовтня 1708р. гетьман залишив Батурин, доручивши його оборону надійним людям - наказному гетьману Дмитру Чечелю, начальнику артилерії Ф.Кенігсеку, батуринському сотнику Д.Нестеренку. Довідавшись про перехід гетьмана на бік шведів, Петро І віддає наказ О.Меншикову і Д.Голіцину будь-що здобути Батуринську фортецю.